Interview Plus

Nová slovenská vláda může pohřbít šance prezidentky Čaputové na znovuzvolení, míní sociolog Vašečka

Interview Plus

Nová slovenská vláda může pohřbít šance prezidentky Čaputové na znovuzvolení, míní sociolog Vašečka
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

Plus

Vleklá politická krize na Slovensku vedla prezidentku Zuzanu Čaputovou k rozhodnutí jmenovat úřednickou vládu. Premiérem bude ekonom Ĺudovít Ódor, který slibuje, že zemi dovede k zářijovým předčasným volbám. „Je to uznávaný ekonom, představuje takovou klidnou sílu. Je to poprvé, co bude na postu premiéra člověk maďarské národnosti, v minulosti by to vzbudilo velké emoce, ale dnes ne. To je ta lepší strana mince,“ uvádí sociolog Michal Vašečka.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Designovaný premiér nové slovenské vlády Ludovít Ódor ještě nebyl oficiálně jmenován a už čelí drsné kritice. Respektovaný ekonom má zemi dovést v čele úřednické vlády k předčasným volbám, které se budou konat v září. Jejich hlavní favorit Robert Fico, předseda strany směr SD a bývalý premiér, je ale přesvědčen, že rozhodnutí prezidentky Zuzany Čaputové jmenovat premiérem o Dora je popřením parlamentní demokracie a výsledkem zákulisních intrik George Bushe horší. A co se má Slovensko připravit v následujícím půlroce? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview po linkách z Bratislavy je sociolog Michal Vašečka, programový ředitel Bratislava poli si institut a teď působí také na Bratislavské mezinárodní školy liberálních studií. Dobrý den, pane Vašečko.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají