Osobnost Plus

Fiala je už čtvrtý premiér za ODS, který zažije stávku vlastních voličů. Třikrát to znamenalo pád vlády, připomíná novinář Dolejší

Osobnost Plus

Fiala je už čtvrtý premiér za ODS, který zažije stávku vlastních voličů. Třikrát to znamenalo pád vlády, připomíná novinář Dolejší
Václav Dolejší

Plus

Po pádu vlády Petra Nečase (ODS) dlouho nebylo jasné, jestli občanští demokraté neskončí. „Po ohromném skandálu přišla dvojice zachránců v podobě Petra Fialy a Miloše Vystrčila a ODS trochu přemalovala. Už to není ta super pravicová strana, ale přihodili trochu zelených nebo sociálních témat a tak dále,“ vzpomíná politický reportér a glosátor serveru Seznam Zprávy Václav Dolejší.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osobnost. Prostě když se trpaslík postaví na trpaslíka, pořád jsou to jen dva trpaslíci, prohlásil bývalý ministr vnitra Ivan Langer na adresu společné kandidátky ODS, lidovců a TOP 09 do Evropského parlamentu a hejtman Jihočeského kraje za ODS Martin Kuba dodal jsem přesvědčený, že je férovější chodit do voleb samostatně. ODS musí mít ambice vyhrávat volby a řídit tento stát. Konec citace. Dlouholetý politický reportér, spoluautor podcastu o politice vlevo dole. Václav Dolejší ze seznam zpráv je mým dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak Ivan Langer také řekl, že ODS ztrácí své kořeny. Mě by zajímalo, podle vás, jestli ODS doopravdy ztrácí své kořeny, anebo se prostě jenom přizpůsobuje té situaci, která teď je.

Více z pořadu