Osobnost Plus

To, co Rusko dělá v Africe, je naprosto šílené, tvrdí dokumentarista Vaňourek

Osobnost Plus

To, co Rusko dělá v Africe, je naprosto šílené, tvrdí dokumentarista Vaňourek
Tomáš Vaňourek, cestovatel a výtvarný umělec

Plus

Do súdánského Chartúmu přijel ve stopách expedice Hanzelky a Zikmunda. Dorazil ale v den, kdy začal neúspěšný převrat, aby pak zůstal uvězněný uprostřed surové války, která trvá dodnes. Hostem Osobnosti Plus je cestovatel a fotograf Tomáš Vaňourek.
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osobnost.

  • Jaký je návrat do české reality? A ve složitý? Složitější, než jsem čekal? Snažím se rozkoukat, vlastně se i trošičku učím česky a i se vlastně trošku učím žít v Česku, což mě až možná i děsí. V čem to je složité? Proč se učit žít v Česku? Ono myslím, že málokdo si to uvědomuje, ale tento život je velmi velmi jednoduchý a velmi předvídatelný a v té jednoduchosti se skrývá mnoho nástrah. A to je pro mě. Já jsem se teď kupoval kávu a platil jsem telefonem kartu v telefonu a to jsem tři roky prostě nezažil. Takže i toto jsou pro ně novinky. Ale zase jste který si může dovolit koupit si kávu, protože spousta domácností v Česku si takový luxus třeba nemůže dovolit. Takže jasně, když se porovnáme třeba s chudými africkými zeměmi. Jasně, máme se dobře, ale zase ne všichni si můžou asi úplně výskat.

  • Tak to určitě pravda, ale zase si myslím, že člověk by si měl vážit toho, co má. Ne jsi úplně stěžovat a spí se koukat dopředu. A to vás nakonec Afrika na učí.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu