Osobnost Plus

Až Putin vyhraje volby, může přijít nová velká vlna mobilizace. Válku teď podporuje asi 10 až 15 procent Rusů, říká rusista Příhoda

Osobnost Plus

Až Putin vyhraje volby, může přijít nová velká vlna mobilizace. Válku teď podporuje asi 10 až 15 procent Rusů, říká rusista Příhoda
Marek Příhoda

Plus

„Od ruského prezidenta Vladimira Putina teď slyšíme možná překvapivě tvrdé výroky – jeho machistický postoj ho provází ale od začátku kariéry,“ komentuje rusista a historik Marek Příhoda. Putin totiž nedávno znovu pohrozil úderem, ze kterého se Ukrajinci nevzpamatují, Ukrajince pak označil za pitomce s vymytými mozky, protože prý mohli mít mír už dávno.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • - Putin je před březnovými volbami v Rusku směrem k Ukrajině čím dál ostřejší, hrozí úderem, ze kterého se Ukrajinci nevzpamatují, pokud budou pokračovat v boji. Současně Ukrajince označil za pitomce s vymytými mozky, protože prý mohly mít mír už před půldruhým rokem. Mým dnešním hostem je rusista a historik Marek Příhoda z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a ředitel akademického centra Borise Němcova. Vítám vás tady. Dobrý den.

  • Za pozvání a přeji podle možností hezký den a jeden z plusů přeje i Barbora.

  • Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají