Osobnost Plus

Aby nás Putin bral vážně, musíme přestat být nemocní a začít být opět mocní, uvažuje psychiatr Vevera

Osobnost Plus

Aby nás Putin bral vážně, musíme přestat být nemocní a začít být opět mocní, uvažuje psychiatr Vevera
Jan Vevera, psychiatr

Plus

„To, z čeho mám jako trénovaný psychiatr, který se na všem snaží vidět něco pozitivního, obavy, je, že jsme nepochybně jedna z prvních velkých kultur, která vybudovala supermarkety a skladiště přecpaná nejrůznějšími produkty, rezignovali na jejich obranu. To v historii lidstva nikdy nebylo, aby byly sklady plné lahůdek a nikdo je nebránil,“ říká bývalý vojenský psychiatr a přednosta Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň Jan Vevera.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kdybych jako psychiatr hodnotil Putinovo chování a motivaci, je evidentní, že cizí, ale i vlastní ztráty vojenské i civilní jsou pro něj akceptovatelné. Prohra ne, říká muž, který byl do roku 2019 s hlavním odborníkem v Armádě ČR pro obor psychiatrie. Rok strávil na misích v Afghánistánu, jako dobrovolník pracoval v nemocnici Matky Terezy v Kalkatě a pro Člověka v tísni v Kosovu, v Kosovu.

  • Přednosta psychiatrické kliniky Lékařské fakulty v Plzni prof. Jan Vevera bude hlavním protagonistou našeho nového seriálu válka s Janem Veverou.

  • Dobrý den. Zdravím vás. Dobrý den. Když.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají