Online Plus

Zuckerberg vypadá jako neomezený vládce Mety, jenže jím není. Společnost totiž musí dělat radost svým akcionářům, míní Koubský

Online Plus

Zuckerberg vypadá jako neomezený vládce Mety, jenže jím není. Společnost totiž musí dělat radost svým akcionářům, míní Koubský
Mark Zuckerberg a Facebook

Plus

Firma Meta provozující sociální sítě jako Facebook, Instagram nebo WhatsApp oznámila velké propouštění svých zaměstnanců. Jak informoval šéf společnosti Mark Zuckerberg, o práci přijde nejspíš přes 11 tisíc lidí, což je zhruba 13 procent z celkového počtu zaměstnanců. Zuckerberg přiznal, že se zmýlil v odhadu růstu digitální ekonomiky nastartované za pandemie covidu, u které čekal, že bude pokračovat i po skončení epidemie.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hromadná žaloba napadá trénování, já jí na veřejných datech. Část uživatelů Twitteru hledá nový domov. Údaje o lidech z TikToku mohou číst v Číně a Mark Zuckerberg oznámil velké propouštění. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • A já samozřejmě u mikrofonu na dálku přes internet vítám našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Mimochodem, Petře, začátkem listopadu 2015 jsme spolu začali tento pořad vysílat, takže ti přeji všechno nejlepší k našemu sedmiletého výročí. Pokud dobře počítám, je to neuvěřitelná doba.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají