Online Plus

Musk je jako silný chlapeček, který je na pískovišti nový a začne říkat, že odteď bude vše podle něj, soudí Koubský

Online Plus

Musk je jako silný chlapeček, který je na pískovišti nový a začne říkat, že odteď bude vše podle něj, soudí Koubský
Elon Musk

Plus

Elon Musk zavedl na sociální síti Twitter nové pravidlo – zakázal poskytování informací o poloze lidí v reálném čase. Firma kromě toho také zablokovala několik účtů, které zveřejňovaly informace o poloze soukromých letadel veřejně známých osobností včetně majitele Twitteru. Tyto účty provozoval dvacetiletý americký student Jack Sweeney. Musk mu pohrozil právními kroky, jelikož dle něj na základě zveřejněných informací někdo pronásledoval auto, ve kterém jel miliardářův syn.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Google může čelit největšímu ohrožení ve své historii. Twitter zakázal sdílení informací o poloze lidí v reálném čase, Facebook v Česku omezil náhledy článků a výrobci mobilů mají umožnit snadnou výměnu baterií. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás tak je dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • Samozřejmě na dálku. Přes internet. Tradičně vítám našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Uvádění podrobných informací o bateriích, pravidla pro sběr a recyklaci vybitých článků nebo povinnost zařídit, aby byly baterie v zařízeních snadno vyměnitelné. To jsou novinky, které má přinést nové evropské nařízení o bateriích a odpadních bateriích, na jehož finální podobě se v prosinci shodli zástupci Evropského parlamentu a Rady EU. Nová norma má zajistit, aby se s bateriemi neplýtvalo, výrobci s nimi zacházeli šetrně. Jedním z praktických důsledků pro spotřebitele má být to, že výrobci elektroniky s vyjímatelnými elektro články budou muset zajistit, aby se z nich baterie na konci životnosti daly snadno vyjmout a nahradit novými. Tím se má také prodloužit životnost zařízení, která dnes lidé často po vyčerpání článků vyměňují za nová. Týkat by se to mělo i mobilních telefonů nebo notebooků. Výjimku mají mít jen zařízení, kde může baterie fungovat jen v případě, že je napevno zabudovaná do struktury anebo zařízení nutně potřebující ne přerušenou dodávku proudu. Návrh nařízení teď musí ještě formálně schválit rada a europarlament. Petře, toto je vlastně v krátké době druhé nařízení, které se týká dejme tomu spotřební elektroniky jedna, vlastně nařídilo používání toho jednotného konektoru USB-C pro nabíječky. A teď je tady nová povinnost, tedy, která bude platit až za několik let, tedy pro všechny výrobce, pokud se to nařízení opravdu projde, a teď to vypadá, že už definitivně projde. A to je povinnost tedy znovu po delší době zařídit to, aby člověk si mohl sám vyměnit třeba v mobilu nebo v notebooku baterii. Tak dala ti to smysl?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají