Online Plus

Rodiče se o internetu nechtějí dozvídat víc. Své děti nechápou a raději jim ho zakazují, říká metodik kybernetické bezpečnosti Kolouch

Online Plus

Rodiče se o internetu nechtějí dozvídat víc. Své děti nechápou a raději jim ho zakazují, říká metodik kybernetické bezpečnosti Kolouch
Na internetu číhá spousta nebezpečí. Naučte se je poznat

Plus

Sexuální predátorství na dětech v oblasti internetu je hlavním tématem dokumentárního filmu V síti, který ukazuje, jakým hrozbám mohou děti na sociálních sítích čelit. „Nemyslím si, že by za každým rohem čekal sexuální predátor. Nicméně je tady průzkum UNICEF, který uvádí, že v různých zemích se zhruba kolem 35 až 50 procent dětí běžně na internetu setkává se sexuálním obsahem,“ říká metodik kybernetické bezpečnosti sdružení CESNET Jan Kolouch. Dá se tomu však nějak bránit?
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mentálně film v síti veřejnosti nasvítil. Jakým rizikům by mohli čelit i těm internetu. Ten film, když si ho třeba rodič pustí, tak je opravdu dost šokující. Jsou tam tři herečky, které hrají tři náctileté nedospělé dívky, a jakmile se dostanou na nějaký server sociální, tak jim začnou pršet nabídky od různých mužů. My dnes budeme o hrozbách a rizicích, které hrozí právě třeba dětem na internetu a o možnostech, jak jim předcházet, mluvit s metodikem kybernetické bezpečnosti sdružení CESNET a spolupracovníkem sejfu internet centra Janem Kolouchem. Dobrý den. Krásný. Dobrý den. A samozřejmě je také ve studiu přítomen. Tentokrát osobně. Petře, po dlouhé době. Já jsem strašně rád. Náš pravidelný komentátor a redaktor deníku n Petr Koubský. Ahoj.

  • Ahoj všichni on-line. Plus.

  • Monstrum v síti opravdu aspoň pro veřejnost, která se třeba v té problematice neorientuje, tak to byl takový hodně zásadní asi moment, kdy se tady všichni dozvěděli, co se na tom internetu dětem může dít. Z toho filmu to opravdu vypadá, že jakmile nějaké dítě jde na internet, tak okamžitě se dostane do osidel různých sexuálních predátorů apod.. Zeptám se Jana Koloucha. Je to opravdu tak strašné, nebo máme nějak kvantifikováno? Jsou nějaká čísla o tom, jak velká rizika opravdu dětem na internetu hrozí?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají