Online Plus

O podcastech podruhé: Co obnáší výroba vlastního audiopořadu?

Online Plus

O podcastech podruhé: Co obnáší výroba vlastního audiopořadu?
Online Plus

Plus

Na co se musí případný tvůrce podcastů připravit jak z technického, tak i finančního hlediska? Vysvětluje Dan Tržil. Moderuje David Slížek.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podcasty jsou nejnovějším internetovým trendem. Produkují je firmy, média i jednotlivci. Chcete to vyzkoušet a začít vysílat svůj vlastní podcast? Pokud nevíte, jak na to, poradíme vám v dnešním vydání pravidelného pořadu o světě počítačů a internetu. Od mikrofonu vám příjemný poslech přeje David Slížek.

  • On-line plus.

  • A naším hostem je stejně jako před týdnem Dan Tržil, jeden z českých tvůrců podcastů a expert na jejich produkci. Dobrý den. Dobrý den. A samozřejmě také připraven náš pravidelný komentátor a redaktor deníku n Petr Koubský. Vítej, Petře. Dobrý den. Tak my jsme minulý týden mluvili o podcast těch obecně o tom, jak jsou rozšířené v zahraničí, v Česku, jestli se na nich dá vydělávat a jakým způsobem. Ale teď bych se opravdu chtěl dost zaměřit na takové praktické poradenství třeba pro někoho, kdo by to chtěl zkusit, protože třeba na rozdíl od natáčení videí a stříhání videí a produkce vidí. Čili od té snahy stát se youtuberem, tak u toho zvuku je to asi výrazně jednodušší skočit do toho rozjetého vlaku a začít produkovat podcasty. Je to tak?

Více z pořadu