Online Plus

Drony Amazonu míří do Evropy. Zásilky budou zatím doručovat ve Velké Británii a Itálii

Online Plus

Drony Amazonu míří do Evropy. Zásilky budou zatím doručovat ve Velké Británii a Itálii
Dron s balíkem Amazonu na snímku ze španělské Malagy

Plus

Americká společnost Amazon chystá zavedení svých doručovacích dronů v Evropě. Firma oznámila, že se dohodla s leteckými regulátory v Itálii a ve Velké Británii, a její drony v těchto zemích tak mohou začít doručovat.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Runy Amazonu míří do Evropy. Firmy do dvou let přejdou na generativní umělou inteligenci. S matkou už vlastní více než polovina lidí na zemi a x testuje. Poplatek za plýtvání. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, který vás také dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • Ani dnes na to samozřejmě nebudu sám. U mikrofonu na dálku přes internet vítám našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj. Petře. Ahoj. Davide. Sociální síť x dříve Twitter spustila ve dvou zemích experiment, který jí má podle oficiálního vyjádření pomoci v boji proti falešným a automatizovaným účtům. Lidé, kteří si na x na Novém Zélandu a na Filipínách nově založí účet, dostanou na výběr buď ověří své telefonní číslo a zaplatí v přepočtu přibližně 20 korun za rok, a budou pak moci publikovat příspěvky, lajnovat, odpovídat přes, sdílet nebo citovat další tweety. Anebo nezaplatí a budou mít x s omezenou funkčností. Budou tedy smět jen konzumovat obsah a sledovat účty jiných uživatelů. Test se týká zatím jen webového rozhraní x. V mobilních aplikacích by firma totiž musela z dolarového předplatného odvádět poplatek provozovatelům obchodů s aplikacemi. Pece. My jsme vlastně tady mluvili o určitém záměrů. Ilona maska, majitelé té sítě x dříve Twitter zavést nějaký malý poplatek, aby právě podle tedy jeho vyjádření zatočil s těmi falešnými automatizovanými účty, tzv. boty na Twitteru, které tam podle něj působí hodně škody a mohutně zmatku, dejme tomu. A mohou také sloužit třeba k šíření dezinformací nebo nějakým manipulacím apod.. A teď tady máme nějaký první reálný test, který nám může možná naznačit, jakým směrem se i Elon Musk s x chce dále ubírat. Zabrání podle tebe toto opatření, které se tedy testuje zatím na Novém Zélandu a na Filipínách, vytváření těch falešných nebo automatických účtu?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají