Názory a argumenty

Poslechněte si všechny úterní komentáře s Petrem Schwarzem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny úterní komentáře s Petrem Schwarzem
Petr Schwarz, moderátor a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Eurokomisaře nehledejme podle stranické legitimace, ale podle schopností. Vládní strany prohrály eurovolby. Mají rok na to, aby našly cestu k voličům. A aby šly proti dezinformacím. Tvrdá rána pro Piráty. Zrod jedněch a comeback druhých? Výsledky eurovoleb v Německu.
Petr Schwarz

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Terorismus Praze a ruská hybridní válka.

  • Jak hledat eurokomisaře či úspěchy a debakly v evropských volbách? Nejenom. Tato témata rozeberou následující půlhodince Názorů a argumentů naši komentátoři. Příjemný a ničím nerušený poslech přeje Petr Schwarz Názory a argumenty.

  • Evropou se šíří vlna podivných požárů a sabotáží, za kterými tajné služby vidí ruskou stopu. Tu má podle včerejšího prohlášení premiéra Petra Fialy po zasedání bezpečnostní rady i nezdařený žhářský útok na autobusy pražského dopravního podniku, kvůli kterému byl pro terorismus zatčen španělsky mluvícího Američan. Včera zase výbuch zabil člověka v polské Zbrojovce vyrábějící i rakety. I tam vidí polské úřady možný ruský stín. A o tom teď budu mluvit s komentátorem ČRo Petrem Hartmanem. Dobrý den. Petře, jsme na tuto podobu ruské hybridní války připraveni?