Návraty do minulosti

První koňské dostihy se v Praze konaly v roce 1835. Závodiště v Chuchli se stalo středobodem dostihů až mnohem později

Návraty do minulosti

První koňské dostihy se v Praze konaly v roce 1835. Závodiště v Chuchli se stalo středobodem dostihů až mnohem později
John Charlton: Dostihy (1884)

Rádio vašeho kraje

První moderní koňské dostihy na našem území se konaly 12. dubna roku 1835 v Praze. Uskutečnily se v Královské oboře a trať měřila jednu anglickou míli.
Jan Herget

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Návraty do minulosti, významné události, osobnosti a vynálezy naší historie.

  • První dostihy v Čechách. První moderní koňské dostihy na našem území se konaly 12. dubna roku 1835 v Praze. Uskutečnily se v Královské oboře a trať měřila jednu anglickou míli. Od poloviny 19. století působil na našem území český závodní spolek, který usiloval o vybudování stálého dostihového závodiště. Nějaký čas měřili žokejové své síly v blízkosti invalidovny a později vznikla dostihová dráha na Císařské louce. Tento ostrov však v roce 1890 výrazně poničila povodeň, ostrov se zmenšil a závodiště už se na něj nevešlo. Stálé útočiště pak nalezl jezdecký sport ve Velké Chuchli. Na stavbu tamního závodiště dohlížel Albert Budínský, komisař dostihových drah v Rakousku-Uhersku. Centrem monarchie, a tedy i dostihového sportu, byla tehdy Vídeň a Praha chtěla první město mocnářství alespoň trochu dohnat. Slavnostní otevření nového závodiště bylo naplánováno na 23. září 906, jenže opět zasáhl vodní živel. Silné deště plán překazili. Zahajovací dostih se tedy uskutečnil až 28. září. Od té doby už zůstalo chuchelské závodiště trvalým středobodem koňských dostihů v Praze.

  • Návraty do minulosti s Vojtou Kotkem.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají