Na Východ!

BONUS: Hydra není mrtvá, i když se jí zmenšil prostor

Na Východ!

BONUS: Hydra není mrtvá, i když se jí zmenšil prostor
Demonstrant Euromajdanu v Janukovyčově vile Mežyhirja, 24. února 2014

Plus

Na Východ! získal Novinářskou cenu Nadace OSF v kategorii Nejlepší audiovizuální rozhovor. Proč si ji nepřišel převzít Ondřej Soukup? Jeho vysvětlení poodhalí jedno z témat dalších dílů. Zatím ale v bonusovém materiálu k epizodě o korupci na Ukrajině najdete tipy na filmové dokumenty o tomto společenském problému. Může se to zdát povýšenecké mluvit o úplatkářství v cizí zemi, ale na Ukrajinu proudí i peníze západních donorů. Ti mají právo vědět, co se s jejich podporou děje.
Josef Pazderka, Ondřej Soukup

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Celý ten systém vytvoří schéma, ve kterém se kradou obrovské peníze.

  • V sídle myslím, že to byl prokurátor, se nalezlo záchodová mísa, která byla pozlacená. Chceš dítě do školky? Platíš? Ty jsi přišel do obchodu, koupil sis balení vajíček a na každém bylo si k ní. Khek.

  • Dobrý den. Jsme tady s bonusem k dílu o ukrajinské korupci, ale než dáme nějaké tipy a doporučení, tak je mým milým milou povinností předat tady takovou tabulku. Ondřej Soukup totiž byl během předávání novinářské ceny na cestách. Ondřeji, tady ti předávám tabulku, na které je napsáno mé, ale hlavně tvé jméno a ocenění Novinářská cena. Tady ti to takto dávám.

Ostatní také poslouchají