Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Petr Slinták

Petr Slinták

S Českým rozhlasem spolupracuje od roku 2004. Doposud realizoval řadu pořadů s historickou tematikou pro Český rozhlas 6 / Plus, několik radiodokumentů pro stanici Vltava, profilových rozhovorů v rámci vltavského cyklu Setkávání, několik cyklů cestopisných reportáží (Sardinie, Island, Rumunsko aj.) a řadu kratších zpravodajských příspěvků především pro vltavskou Mozaiku a rádio Leonardo.

Narodil se v roce 1978. Vystudoval filmovou vědu na pražské filozofické fakultě. Vedle rozhlasové práce se věnuje také dějinám filmu a soudobé historii. Spolupracuje s několika regionálními periodiky (Malovaný kraj, Zvuk Zlínského kraje, Prostor Zlín, Bílé Biele Karpaty) a přispívá do internetového týdeníku Kulturní noviny. Příležitostně se též věnuje lektorské činnosti.

Kromě rozhlasových pořadů, řady článků a rozhovorů, je spoluautorem publikace Venkov v českém filmu 1945–1969 – Obrazy kolektivizace (Academia 2013) a spolutvůrcem knihy Rozhovory o italském režisérovi Ermannu Olmim (Camera obscura 2012). Některé filmové statě vyšly též v knižních sbornících Film a dějiny (Casablanca).

Další informace jsou k dispozici zde.