Kdo umí, ten umí

Imunoložka Bílková využívá nanomateriály k včasné diagnostice rakoviny

Kdo umí, ten umí

Imunoložka Bílková využívá nanomateriály k včasné diagnostice rakoviny
Imunoložka Zuzana Bílková ve své laboratoři

Pardubice

K jejím současným vědeckým zájmům patří nanotechnologie v biomedicíně. Tým Zuzany Bílkové  teď například rozvíjí metodu diagnostiky rakoviny v raném stádiu, z pár kapek krve a do několika minut.
Šárka Rusnáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Příjemný poslech. Kdo umí, ten umí, přeje Šárka Rusnáková. Dnes společně zamíříme na fakultu chemicko-technologickou univerzity Pardubice za jednou z jejích výrazných osobností, imunoložkou Zuzanou Bubílkovou. Ta tam učí na katedře biologických a biochemických věd, kterou mimochodem také 10 let vedla klinickou imunologii. Věnuje se výuce i molochem. Je to je předmět, který s kolegy sama zaváděla atd. o studium na této katedře je obrovský zájem a velmi poutavý je také tamní výzkum. I o tom bude dnešní. Kdo umí, ten umí. Naše povídání začíná už za chvíli. Dnešní kdo umí, ten umí. Natáčíme na fakultě chemicko-technologické v Pardubicích a tady pracuje prof. Zuzana Bílková na katedře.

  • Biologických a biochemických věd.

  • Tak to byla vždycky pro mě takové komplikované zapamatovat si ty názvy. Paní profesorko.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají