Jak to vidí...

Zásadním momentem pro prevenci nemocí srdce je i to, co si nosíme v hlavě, myslí si laureátka ocenění Česká hlava Moťovská

Jak to vidí...

Zásadním momentem pro prevenci nemocí srdce je i to, co si nosíme v hlavě, myslí si laureátka ocenění Česká hlava Moťovská
Zuzana Moťovská

Dvojka

„Všichni hodně pracujeme, hodně jíme, málo se hýbeme, máme stres. To, jaký má společnost trend práce, trend odpočívání a co si nese z minulých období, je příčinou vysoké úmrtnosti na kardiovaskulární nemoci,“ vysvětluje Zuzana Moťovská, která vede divizi akutní kardiologie v Kardiocentru 3. lékařské fakulty UK a FN Královské Vinohrady v Praze. V čem spatřuje význam ocenění Česká hlava? Jaký zvuk má česká věda ve světě? A proč si váží dnešní mladé generace?
Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Byl půl deváté. Dobrý den přeje Zita Senková. Je tady čas na pravidelný rozhovor v souvislostech. Je mi potěšením přivítat, v jak to vidí kardioložku Zuzanu Moťovskou, mezinárodně uznávanou odbornici na kardiovaskulární onemocnění, letošní laureátku prestižní Národní ceny Česká hlava za vynikající přínos vědě. Paní profesorko, dobrý den.

  • Dobrý den. Mnohokrát děkuji za pozvání, kterého si velice považuji.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají