Jak to vidí...

Psychiatr Cyril Höschl: Trochu stresu potřebujeme. Abychom vůbec něco dělali

Jak to vidí...

Psychiatr Cyril Höschl: Trochu stresu potřebujeme. Abychom vůbec něco dělali
Stres a deprese

Dvojka

Jaký vliv má motivace na pracovní výkon? A jakou úlohu hraje stres v práci nebo doma? „Není pravda, že stres je jen škodlivý,“ míní psychiatr Cyril Höschl v rozhovoru s Vladimírem Krocem. „Rozdělit si ho můžeme na hodný a zlý.“ V audiozáznamu celého pořadu Jak to vidí... také uslyšíte, jak se dá zjistit skutečná spokojenost zaměstnanců, jak se liší škodlivý a zdravý stres, jaký vliv na výkon mají mezilidské vztahy a počet e-mailů a jestli se dá oddělit práce a osobní život.
Cyril Höschl, Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je půl deváté.

  • ČRo dvojka.

  • Hostem pořadu, jak to vidí je dnes psychiatr prof. Cyril Höschl. Dobrý den. Dobrý den. Do jaké míry ovlivňuje náš výkon stimulace? Co je vhodná odměna? Jak se liší škodlivý a zdravý stres? Co je tu Rettův syndrom a jak těžké je ve filmu věrohodně zahrát duševní poruchu? Otázky, na které budeme v příští necelé půlhodince hledat odpověď. Příjemný poslech vám přeje Vladimír Kroc.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají