Jak to vidí...

Politoložka Dvořáková: Stávka učitelů? Jde o nastavení systému. Vyloučení nepedagogických pracovníků mě šokovalo

Jak to vidí...

Politoložka Dvořáková: Stávka učitelů? Jde o nastavení systému. Vyloučení nepedagogických pracovníků mě šokovalo
Extrémně špatné učitele by mohl nahradit asistent z umělé inteligence

Dvojka

K celorepublikové stávce proti krokům vlády, kterou vyhlásila Českomoravská konfederace odborových svazů, se přihlásilo 70 % mateřských, základních a středních škol. Jakým vzkazem stávka ve školství je? Opravdu hrozí zhoršení kvality výuky? A proč se učitelé a nepedagogičtí pracovníci nebouřili dříve? Politoložka Vladimíra Dvořáková ještě vysvětlí, jak rozumět chystanému protestu lékařů, a zhodnotí návštěvu slovenského premiéra Roberta Fica v Česku.
Vladimíra Dvořáková, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • U deváté. Dobrý den a celý nový týden přeje Zita Senková. Naladili jste si pořad, jak to vidí, ve kterém máte možnost od pondělí do pátku slýchat názory zajímavých hostů na aktuální dění. V příštích minutách se budu ptát politoložky Vladimíry Dvořákové, ředitelky Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT. Dobrý den, paní profesorko. Dobrý den.

  • Zajímat mě bude, jakým vzkazem je dnešní celorepubliková stávka odborů. O co v ní jde? Stali se rodiče a jejich dětí rukojmími ve sporu mezi vládou, odbory a stávkujícími, jak si myslí ministr školství? Bek ohrozí, respektive hrozí ve školství zhoršení kvality výuky. No a okomentujeme i schůzky staronového slovenského premiéra Roberta Fica s českými politiky. Přeji nerušený poslech.

Více z pořadu