Jak to vidí...

Politolog Just: Výdobytků 17. listopadu využívají i kritici současného stavu. Svobodně mohou vyjadřovat svoji nespokojenost

Jak to vidí...

Politolog Just: Výdobytků 17. listopadu využívají i kritici současného stavu. Svobodně mohou vyjadřovat svoji nespokojenost
Národní třída, před budouvou DRNU

Dvojka

Lidé v Česku si v pátek připomněli 34. výročí sametové revoluce. V jaké kondici a náladě nás letošní státní svátek zastihl? Nesledujeme vyprázdnění témat ve veřejném prostoru? „Nechci zlehčovat to, na co poukazují politici. Ti, kteří cinkali klíči, ale asi nepředpokládali, že se politika zploští na to, kolik stojí Nutella,“ glosuje politolog Petr Just. V pořadu se zamyslí, zda je vůbec možné národ sjednotit i zda je kabinet Roberta Fica v jistém slova smyslu vládou pomsty.
Jan Burda, Petr Just

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Deváté. Lidé v Česku si v pátek připomněli 34. výročí sametové revoluce roku 1989. V jaké kondici a náladě nás letošní státní svátek zastihl? Zatímco prezident Petr Pavel se setkává s lidmi, setkával, diskutoval, naslouchal jsem předtím. Pár dnů před tím současně bývalý premiér. Na dálku se dohadovali o ceně velikosti balení čokoládového krému v německých supermarketech. Sledujeme vyprázdnění témat ve veřejném prostoru a je nový slovenský kabinet Roberta Fica v jistém smyslu slova vládou pomsty? Otázky, které dnes odpoví Petr Just, vedoucí katedry politologie a anglofonních studií Metropolitní univerzity Praha. Vítejte. Dobrý den. Dobré ráno. K poslechu zve také Jan Burda.

  • Co zajímavého, pane Juste, pro vás zaznělo během té připomínky 34 let od začátku sametové revoluce?

Více z pořadu