Jak to vidí...

Politolog Jelínek: Andrej Babiš ví, že káru neutáhne věčně. V hnutí ANO nastává dělba práce

Jak to vidí...

Politolog Jelínek: Andrej Babiš ví, že káru neutáhne věčně. V hnutí ANO nastává dělba práce
Celostátní sněm ANO. Andrej Babiš, Karel Havlíček, Alena Schillerová, Richard Brabec

Dvojka

Andrej Babiš o víkendu obhájil podle očekávání post předsedy hnutí ANO. Staronový šéf byl zvolen na další dva roky. Do jaké míry platí, že je hnutí ANO stranou jednoho muže? A jak chce hnutí ANO vyhrát volby v příštím roce? Politolog Lukáš Jelínek v audiozáznamu ještě vysvětlí, kde nejvíce chybuje vládní pětikoalice, i to, jak závažná je kauza zapomenutého milionu Petra Fialy.
Lukáš Jelínek, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Andrej Babiš o víkendu podle očekávání obhájil post předsedy hnutí ANO. Staronový šéf byl zvolen na další dva roky. Ostatně neměl také protikandidáta. Přinesl pane Jelínku, sněm kromě nové tváře na postu jednoho z místopředsedů Roberta Králíčka něco přelomového?

  • Ne vůbec nic. A taky asi nikdo nic moc přelomového neočekával. Vím, že kolegové novináři se ani moc netěšili na ten sněm, protože říkali, že nebudou o čem reportovat. Víme, že Andrej Babiš si podobné akce taky moc neužívá, že ho nejraději mezi lidmi nebo v tom byznysu, novém prostředí. Ale sněmy konference, to je pro něj jenom nutné zlo. Asi není náhoda, že celá ta akce proběhla velmi rychle, že se dostala dokonce časově do předstihu oproti původnímu programu, protože volby byly hladké, kolik kandidátů, tolik zvolených do nejrůznějších funkcí. Programová debata se nevedla prakticky žádná, takže ta sdělení, která nakonec byla klíčová z toho sněmu, tak nakonec zazněla pouze na tiskové konferenci, protože celá ta akce nakonec vyzněla víceméně jako další marketingový projekt, který měl za cíl upozornit na to, že tady hnutí ANO je, že je připraveno převzít moc a že vlastně mu i do značné míry nahrávají všechny ty chyby a přešlapy Fialovy vlády.

  • Premiér Petr Fiala, lídr ODS, poblahopřál Andreji Babišovi ke zvolení a připomněl, že před dvěma lety Andrej Babiš říkal, že kandiduje naposledy. Cituji slova Petra Fialy. Při zkušenosti s věrohodnosti jeho slov nepřekvapuje, že byl opět zvolen předsedou. Blahopřeji mu, napsal Petr Fiala s tím, že si přeje, aby se choval více jako nepolitik než král.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají