Jak to vidí...

Pavel Kosatík: Do Československa prchal za první republiky každý, komu bylo jinde demokraticky těžko

Jak to vidí...

Pavel Kosatík: Do Československa prchal za první republiky každý, komu bylo jinde demokraticky těžko
Tomáš Garrigue Masaryk se po 4 letech exilu vrací do vlasti (Wilsonovo nádraží v Praze 21. prosince 1918)

Dvojka

Od založení samostatného Československa uplynulo 105 let. Proměnilo se vnímání 28. října? A jaký vliv měla první republika na budování polistopadového Československa? Publicista Pavel Kosatík se v pořadu ještě zamyslí nad politickou a společenskou situací na Slovensku a neopomene ani tvorbu letošního laureáta Nobelovy ceny za literaturu Jona Fosse.
Pavel Kosatík, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Půl deváté. Dobrý den přeje Zita Senková. Jsem ráda, že jste si naladili pořad, jak to vidí. Dnes mě vítám Pavla Kosatíka, spisovatele a s tou dobrý den. Pěkně zdravím. Dobrý den.

  • Zamyslíme se mimo jiné nad vlivem samostatného Československa, od jehož vyhlášení uplyne 105 let, na polistopadový vývoj naší země. Věnovat se chceme také politické a společenské situaci na Slovensku a neopomeneme ani styl či témata tvorbě letošního laureáta Nobelovy ceny za literaturu Johna. V ose ho. Přeji nerušený poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají