Jak to vidí...

Politoložka Dvořáková: Bez urážek a provokací. Projev Pavla neměl chyby. Vznik republiky si ale zaslouží i emoce

Jak to vidí...

Politoložka Dvořáková: Bez urážek a provokací. Projev Pavla neměl chyby. Vznik republiky si ale zaslouží i emoce
Prezident Petr Pavel během projevu

Dvojka

„Češi mají být na co hrdí a nemusejí se pouze ohlížet za selháními v letech 1938 nebo 1948.“ I tato slova pronesl prezident Petr Pavel u příležitosti státního svátku 28. října a 105. výročí vzniku samostatného Československa. Vyzdvihl i členství v nadnárodních organizacích, zejména v Evropské unii. V čem byl jeho projev jiný a co postrádal? Politoložka Vladimíra Dvořáková se ještě vyjádří k výzvě ministryně obrany vystoupit z OSN a vysvětlí, co teď charakterizuje hnutí ANO.
Vladimíra Dvořáková, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • V deváté. Dobrý den přeje Zita Senková. S novým týdnem se o pozornost hlásí nová pětice rozhovorů na aktuální témata, které můžete slyšet o tomto čase od pondělí do pátku a samozřejmě také zpětně v audio archivu pořadu. Jak to vidí? Prostor pro své názory dostane v příštích minutách Vladimíra Dvořáková, politoložka a ředitelka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT. Paní profesorko, dobrý den. Krásný den. Okomentujeme zejména připomínky 105. výročí založení samostatného Československa, projev prezidenta Petra Pavla, výzvu ministryně obrany Jany Černochové k vystoupení z OSN i fenomény byznys, strany a strany pro všechny. Přeji nerušený poslech.

  • Češi mají být na co hrdí a nemusí se pouze ohlížet za selhání my v letech 938 nebo 948. I tato slova pronesl prezident Petr Pavel ve Vladislavském sále Pražského hradu u příležitosti státního svátku 28. října a 105. výročí vzniku samostatného Československa. Vyzdvihl rovněž naše členství v nadnárodních organizacích, zejména v evropské unii. Evropa je náš domov, řekl také Petr Pavel. Jak hodnotíte jeho projev? Paní Dvořáková?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu