Jak to vidí...

Jiří Pondělíček: Izrael může spoléhat na pevnou podporu USA. Spojenectví ale není bez výhrad

Jak to vidí...

Jiří Pondělíček: Izrael může spoléhat na pevnou podporu USA. Spojenectví ale není bez výhrad
Americký prezident Joe Biden při návštěvě Izraele během probíhajícího konfliktu mezi Izraelem a Hamásem

Dvojka

Po teroristickém útoku palestinských radikálů z hnutí Hamás americký prezident Joe Biden prohlásil, že Spojené státy stojí po boku Izraele. Co pro Bílý dům a jeho blízkovýchodní politiku představuje eskalace izraelsko-palestinského konfliktu? Jaký vliv mají Spojené státy na izraelské rozhodování? Amerikanista Jiří Pondělíček ještě vysvětlí, jakou strategii pro návrat do Bílého domu zvolil Donald Trump a jak v Americe rezonuje nový snímek o cílených vraždách kmene Osagů.
Jiří Pondělíček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • A té dobrý den přeje Zita Senková. Je tady čas okomentovat události v souvislostech. V příštích minutách se dozvíme, jak to vidí Jiří Pondělíček z katedry severoamerických studií při Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Buďte vítán. Dobré ráno. Dobrý den. Zajímat mě bude zejména to, jaký vliv mají Spojené státy na izraelské rozhodování, jakou strategii v boji o návrat do Bílého domu zvolili Biden a Donald Trump a jak v Americe rezonuje nový snímek o cílených vražd a kmene? Přeji.

  • Nerušený poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají