Jak to vidí...

Jan Kofroň: Stanné právo na Ukrajině? Putin přitvrzuje. Silný v kramflecích ale není

Jak to vidí...

Jan Kofroň: Stanné právo na Ukrajině? Putin přitvrzuje. Silný v kramflecích ale není
Vladimir Putin při ceremoniálním podepisování dokumentů o připojení ukrajinského území k Rusku

Dvojka

Ruský prezident Vladimir Putin včera vyhlásil na okupovaných územích Ukrajiny stanné právo. Týká se čtyř oblastí, které se Rusko pokouší anektovat. Jak takový krok vnímat? A jak se do bojů na Ukrajině promítne částečná mobilizace? Politický geograf Jan Kofroň v audiozáznamu ještě okomentuje možnost zapojení Běloruska do války a zhodnotí, nakolik reálné jsou jaderné hrozby Kremlu. 
Jan Kofroň, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruský prezident Vladimir Putin včera vyhlásil na okupovaných územích Ukrajiny stane právo. Týká se to čtyř oblastí, které se Rusko pokouší anektovat, stane. Právo předpokládá zákaz vycestování občanů mimo Rusko, evakuaci části lidí i úřadů, kontrolu pohybu lidí atd. jak.

  • Se na to díváte, pane kufr, oni přitvrzuje Putin.

  • Určitě ano. Ono se zdá, že ono asi některé ty méně populární kroky, jako byla třeba ta mobilizace, jako je to stanné právo, tak nějakým způsobem postupně dávkuje, aby nemusel v jeden okamžik říct, tak zavádíme mobilizaci. Krom toho zavedeme mobilizaci i třeba já nevím, ekonomiky nebo převedení na válečný stav, zároveň stanné právo. Že to bylo asi trochu příliš?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají