Jak to vidí...

David Mareček: Hudba svět nezmění. Dokáže ale pomoct překonat rozdíly a chápat naši jinakost

Jak to vidí...

David Mareček: Hudba svět nezmění. Dokáže ale pomoct překonat rozdíly a chápat naši jinakost
West–Eastern Divan Orchestra a Daniel Barenboim

Dvojka

Eskalaci vleklého letitého izraelsko-palestinského konfliktu sleduje také světoznámý dirigent a pianista Daniel Barenboim, který už v roce 1999 založil smíšený palestinsko-izraelský orchestr. „Náš projekt nezmění svět, ale je to krok vpřed,“ prohlásil tehdy. O jak vizionářská slova šlo? Dokáže hudba změnit svět? Generální ředitel České filharmonie ještě vysvětlí, proč je naše vnímání často poznamenáno tolerancí ke lži, a představí 128. sezonu české hudby.
David Mareček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • O deváté. Příjemný den přeje Zita Senková. Naladili jste si pořad, jak to vidí? Dnešním hostem je David Mareček, generální ředitel České filharmonie. Vítejte. Dobrý den. Věnovat se budeme například mírovému apelu světoznámého dirigenta či šíření české hudební kultury ve světě. Přeji nerušený poslech.

  • Americký prezident Joe Biden včera v Tel Avivu ujistil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua o americké podpoře v boji Izraele s palestinským hnutím Hamas. Obětí teroristického útoku sedmého října se stal i dvacetidvouletý Čech. O Izraelec, který měl v Izraeli trvalý pobyt. Pane Marečku, jak vy vnímáte to, co se děje nyní na Blízkém východě?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají