Jak to vidí...

Biskup Malý: Nejdřív šátky, potom křížky? Nerad bych se dočkal, že náboženské tradice zmizí z veřejného prostoru

Jak to vidí...

Biskup Malý: Nejdřív šátky, potom křížky? Nerad bych se dočkal, že náboženské tradice zmizí z veřejného prostoru
žena abája

Dvojka

Úřady budou moct všem svým zaměstnancům zakázat viditelně nosit náboženské symboly v neutrálním pracovním prostředí. Rozhodl o tom včera Soudní dvůr Evropské unie. Kde jsou hranice náboženské svobody? A jak zacházet s náboženskými symboly na veřejnosti? Světící biskup pražský Václav Malý v audiozáznamu ještě přiblíží, jak se církev staví k ochraně klimatu, a vysvětlí i to, proč jsme nyní svědky další vlny nenávisti vůči Židům.
Václav Malý, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • A té dobrý den přeje Zita Senková. Také dnes vám, jak to vidí, nabídnu rozhovor na aktuální témata. Glosovat je přišel Václav Malý, světící biskup pražský. Buďte vítán.

  • Dobrý den. Dobrý den. Zeptám se vás například na to, proč v Evropě i ve Spojených státech roste antisemitismus a zda patří či nepatří na pracoviště jakékoli symboly, které odhalují naše filozofické nebo náboženské přesvědčení. Přeji nerušený poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají