Jak to vidí...

Biskup Malý: Mezi 365 účastníky synodu biskupů poprvé zasedne také 54 žen. I s hlasovacím právem

Jak to vidí...

Biskup Malý: Mezi 365 účastníky synodu biskupů poprvé zasedne také 54 žen. I s hlasovacím právem
Na začátek synody papež František předsedal mši

Dvojka

Ve Vatikánu probíhá generální shromáždění biskupské synody. Jaký je jeho význam a jakými změnami prošel? „Je to snaha současného papeže Františka, aby bylo slyšet, co si boží lid myslí a co pokládá za důležité pro směřování katolické části společnosti do budoucnosti,“ říká světící biskup pražský Václav Malý. V záznamu se ještě vyjádří k novým zjištěním ohledně papeže Pia XII. a holocaustu i plánovanému rozšíření skupiny BRICS.
Václav Malý, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Půl deváté. Dobrý den přeje Zita Senková. Také dnes vám, jak to vidí, nabídnou rozhovor na aktuální témata. Glosovat ji přišel světici, biskup pražský Václav Malý. Buďte vítán. Dobrý den. Dobrý den. Vysvětlíme například význam si normálního zasedání katolické církve a probereme také třeba nová zjištění kolem papeže 12. a holokaustu. A zaměříme se také na rozšíření skupiny Brix. Přeji nerušený poslech.

  • Ve Vatikánu probíhá generální shromáždění biskupské synody, tedy světové zasedání biskupů a dalších významných členů katolické církve. Je toto setkání, pane biskupe Malý, laicky řečeno, takový summit o směřování katolické církve?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají