Interview Plus

Co hýbe společností, nutně musí být i tématem církve. Jinak budeme spolkem opožděnců, míní kněz Mohelník

Interview Plus

Co hýbe společností, nutně musí být i tématem církve. Jinak budeme spolkem opožděnců, míní kněz Mohelník
Benedikt Mohelník

Plus

Letošní valné shromáždění synody katolické církve provázejí mimořádná očekávání. Biskupové a další významní představitelé se mají radit o reformách, které mají podle papeže Františka vést k tomu, že církev bude otevřená všem. „To shromáždění není parlament ani pastorační porada praktického rázu. Závěrem nemá být nějaká syntéza, o které se bude hlasovat, ale má se pěstovat harmonie různosti,“ přibližuje katolický kněz a teolog Benedikt Mohelník.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • O letošním Valném shromáždění synody se píše jako o setkání, které může změnit podobu katolické církve. Papež František nastolil v úvodu témata i atmosféru, když řekl, že církev je nutné reformovat tak, aby byla otevřená všem. Otázky, jak posílit postavení žen v církvi nebo zda změnit přístup k homosexuálům, ale rozdělují věřící. Někteří konzervativní duchovní varují i před rizikem schizmatu. Je katolická církev na prahu velké změny? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes katolický kněz a teolog Benedy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají