Jak to vidí...

Advokát a mecenáš Smutný: Sto milionů na svatovítské varhany? Lidé ukázali, že se umí semknout i v těžké ekonomické situaci

Jak to vidí...

Advokát a mecenáš Smutný: Sto milionů na svatovítské varhany? Lidé ukázali, že se umí semknout i v těžké ekonomické situaci
Dominantou třetího nádvoří Pražského hradu je katedrála svatého Víta

Dvojka

V pražské katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha se chystá poslední benefiční koncert pro nové varhany. „Jedná se o křídlo, které bylo dokončeno v roce 1929. Dosud nebylo deset let klidu, aby se něco takového podařilo,“ okomentoval na Dvojce mecenáš a advokát Pavel Smutný. Na stavbu varhan přispěli dárci sto miliony korun, k dokončení zbývá vybrat ještě sedm. Moderuje Jan Burda. 
Jan Burda, Pavel Smutný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Půl deváté. Konflikt mezi státem Izrael a teroristickým hnutím Hamas trvá už déle než sedm týdnů. Na Izrael a Palestinu se podíváme optikou mezinárodního práva. Proč pro palestinští demonstranti v západní Evropě jasně neodsuzují zvěrstva Hamasu? V jaké kondici je Česko 34 let od sametové revoluce? A co zazní na dnešním benefičním koncertu pro svatovítské varhany. Témata pro Pavla Smutného, advokáta, předsedu česko-izraelské smíšené obchodní komory a také mecenáše umění. Vítejte srdečně.

  • Dobrý den. K poslechu zve také Jan Burda.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají