Interview Plus

U soudu se projevila kvalita obhajoby, které se podařilo najít slabiny obžaloby, komentuje kauzu Čapí hnízdo reportér Spurný

Interview Plus

U soudu se projevila kvalita obhajoby, které se podařilo najít slabiny obžaloby, komentuje kauzu Čapí hnízdo reportér Spurný
Jaroslav Spurný

Plus

Městský soud v Praze v pondělí osvobodil Andreje Babiše a jeho bývalou spolupracovnici Janu Nagyovou v kauze Čapí hnízdo. „Osvobození stojí na tom, že Čapí hnízdo mělo nárok na dotaci, i když bylo personálně propojené s Agrofertem. Obžaloba stála na tom, že nárok neměla a bylo to udělané jako podvod,“ shrnuje reportér týdeníku Respekt Jaroslav Spurný.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Si Andreje Babiše se neshodnou skoro na ničem, ale na jedné věci ano. Že je. Kauza Čapí hnízdo, se táhne neúměrně dlouho. První informace o policejní prošetřování dotace na přestavbu zemědělské usedlosti ve Středočeském kraji se objevily v roce 2015. V roce 2017 byl předseda hnutí ANO a bývalý premiér obviněn kvůli podezření na dotační podvod a poškození finančních zájmů EU. Babiš i jeho bývalá spolupracovnice Jana Nagyová vždy vinu odmítali a dnes Městský soud v Praze oba osvobodil. Stává se dneškem kauza Čapí hnízdo historií? Dobrý poslech přeje Jan Bumba. Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes investigativní reportér časopisu Respekt Jaroslav.

  • Spurný. Dobrý den. Dobrý den přeji. Jak přesvědčivé se vám jeví to zdůvodnění, které přednesl soudce Jan Šott?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají