Interview Plus

Politika nulového covidu je nesmyslná. V této fázi jsem příznivcem promořování, říká virolog Grubhoffer

Interview Plus

Politika nulového covidu je nesmyslná. V této fázi jsem příznivcem promořování, říká virolog Grubhoffer
Virolog Libor Grubhoffer

Plus

Strategie nulového covidu, kterou prosazuje Čínská lidová republika, vyústila v posledních dnech v nevídané demonstrace. V jiných zemích jsou přitom opatření daleko mírnější, aniž by to způsobovalo větší problémy. „V této fázi jsem příznivcem přirozeného kontaktu a promořování, protože bez toho se nepohneme dál, aby pandemie mohla být odvolána,“ konstatuje ředitel Biologického centra Akademie věd ČR Libor Grubhoffer.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Strategie nulového COVIDu, kterou prosazuje Čínská lidová republika, vyústila v posledních dnech v nevídané demonstrace, na kterých lidé požadovali odstoupení předsedy Si Ťin-pchinga. Za podobné výroky hrozí v autoritářském komunistickém státě přinejmenším vězení. Přesto Číňané dávají najevo, že s opakujícími se lockdowny se nechtějí už dále smířit. V mnoha jiných zemích jsou proticovidová opatření mnohem mírnější a nezdá se, že by to způsobovalo zásadní problémy. Je tedy strach z COVIDu už zbytečný? Je možné na něj pomalu zapomenout? Dobrý poslech přeje Jan Bumba. Interview Plus.

  • Hostem interview je ředitel Biologického centra Akademie věd ČR Libor Grubhoffer. Dobrý den.

  • Dobrý den vám přeji a také posluchačům.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají