Interview Plus

Pavel Pecháček byl věčný optimista. Věděl, že horší než komunismus to být nemůže, vzpomíná novinář Petr Brod

Interview Plus

Pavel Pecháček byl věčný optimista. Věděl, že horší než komunismus to být nemůže, vzpomíná novinář Petr Brod
Pavel Pecháček

Plus

Dlouholetý šéf československého a později českého vysílání Rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček zemřel ve věku 82 let ve Spojených státech. „Byl rozhodný, energický, ale i velice vstřícný a příjemný. V podstatě od prvního okamžiku jsme sedávali u velkého stolu v kantýně Svobodné Evropy, kde byli emigranti z roku 1968, ale i z té první poválečné vlny po roce 1948. Tam jsme se hodně sblížili,“ vzpomíná novinář Petr Brod.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tento týden zemřel ve věku 82 let Pavel Pecháček, jedna z nejvýznamnějších osobností české a československé žurnalistiky 20. století. Svoji kariéru spojil především s exilovým rozhlasovým vysíláním. V době komunistické totality působil ve Svobodné Evropě i v Hlasu Ameriky. V roce 989 reportoval přímo z Václavského náměstí o tehdejších revolučních událostech. V 90. letech měl velkou zásluhu i na přesunu českého vysílání Svobodné Evropy do Prahy. Co určovalo jeho životní a profesní dráhu a jak se s Pavlem Pecháčkem spolupracovalo? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Naším hostem je dnes novinář, bývalý redaktor československého vysílání Svobodné Evropy a také BBC Petr Brod. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají