Host Radiožurnálu

Zemřel bývalý šéf české sekce rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček. Poslechněte si archivní rozhovor

Host Radiožurnálu

Zemřel bývalý šéf české sekce rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček. Poslechněte si archivní rozhovor
Bývalý šéf české Svobodné Evropy Pavel Pecháček

Radiožurnál

Ve věku 82 let zemřel ve Spojených státech novinář a manažer Pavel Pecháček, který byl řadu let ředitelem a později prezidentem československého a českého oddělení rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL). O jeho úmrtí informoval jeho přítel a novinář Přemysl Hrubý s odvoláním na žurnalistovu rodinu. Poslechněte si archivní rozhovor s Pavlem Pecháčkem z roku 2010 k výročí vysílání Rádia Svobodná Evropa.
Hanka Shánělová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne vám všem. V našem studiu je ten, kterému je rozhlas velmi blízko a patří také k jeho životu. Já jsem opravdu velmi ráda, že za námi přišel hlavní poradce prezidenta Rádia Svobodná Evropa pan Pavel Pecháček. Dobré dopoledne.

  • Dobrý den. Ano. To v neděli bude 60 let, co byl odvysílán první zkušební program a československé sekce Rádia Svobodná Evropa. To datum asi není až taková náhoda. Čtvrtého července, viďte?

  • Není, protože ti Američané mají tak nějak smysl, tak i pro symboliku. To zkušební vysílání začalo v den nezávislosti, to jest čtvrtého července, v tomto případě v 50. roce. A potom skutečné už pravidelné regulérní vysílání začalo prvního května 51 a celé to, celý ten začátek byl o nákladních autech, které jezdily podél hranice s Československem a vysílali tam programy, které byly připravovány v Americe v New Yorku.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají