Interview Plus

Raketa do Charkova doletí za 50 vteřin, utíkat do krytu nemá smysl, popisuje spisovatelka Pekárková

Interview Plus

Raketa do Charkova doletí za 50 vteřin, utíkat do krytu nemá smysl, popisuje spisovatelka Pekárková
Spisovatelka Iva Pekárková

Plus

Ukrajinské jednotky jsou v poslední době pod velkým tlakem ruské přesily a na ukrajinská města dál dopadají rakety a drony, které ničí civilní infrastrukturu. „V Charkově neustále zní poplachy. Raketa doletí za 40 až 50 vteřin a technicky vzato by člověk měl jít okamžitě do krytu. Jenže to v podstatě nemá smysl, takže většina lidí na to kašle, ti bojácnější se schovají v koupelně,“ popisuje spisovatelka Iva Pekárková, která se vrátila z několikatýdenního pobytu na Ukrajině.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rusové pokračují v ničení ukrajinských měst. Prakticky denně slyšíme o dalších a dalších útocích na civilní cíle. Zároveň ruská armáda především díky větším zásobám munice dosahuje také dílčích úspěchů na frontě. To připustil i vrchní velitel ukrajinské armády Alexandr syrský. Jak tento vývoj dopadá na obyvatele? Věří ještě Ukrajinci, že můžou válku s Ruskem vyhrát? Dobrý poslech přeje Jan Bumba. Interview.

  • Plus Jana Bumby.

  • Hostem interview je dnes spisovatelka Iva Pekárková, která se právě vrátila z několikatýdenního pobytu na Ukrajině. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají