Interview Plus

Chybí v Česku lékaři? Máme jich víc, než je unijní průměr, je to otázka systému, říká děkan Babjuk

Interview Plus

Chybí v Česku lékaři? Máme jich víc, než je unijní průměr, je to otázka systému, říká děkan Babjuk
Dětský lékař

Plus

Až třetině českých dětí hrozí, že brzy zůstanou bez pediatra. V důchodovém věku je totiž třetina stávajících lékařů pro děti a dorost a noví nepřibývají. „V některých oborech chybí lékaři do systému, jak je v Česku nastaven. Osobně se domnívám, že je to otázka systému, protože v počtu lékařů na obyvatele jsme lehce nad průměrem Evropské unie,“ podotýká děkan 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Marek Babjuk.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Až třetina dětí v Česku může být brzy bez pediatra. Průměrný věk lékařů a lékařek pro děti a dorost dosahuje zhruba 56 let a mladých, kteří by si vybrali tuto specializaci, nepřibývá. Proč? Mohly by pro alarmující stav něco udělat lékařské fakulty? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je děkan druhé lékařské fakulty Univerzity Karlovy Marek. Baby ok. Dobrý den. Dobrý den. V listopadu to bude 70 let, co se oddělila od lékařské fakulty fakulta dětského lékařství, která se od roku 1990 nazývá právě druhou lékařskou fakultou a není už na dětské lékařství specializovaná. Kolik vašich absolventů si nakonec skutečně volí pediatrii jako svůj obor?

Více z pořadu