Interview Plus

České školství je mišmaš. Nikdo neví, kdo má školy reálně řídit, kritizuje podnikatel v oboru

Interview Plus

České školství je mišmaš. Nikdo neví, kdo má školy reálně řídit, kritizuje podnikatel v oboru
Ondřej Kania

Plus

Začíná boj o místa na středních školách, kam míří mimořádně silné populační ročníky, deváťáků je letos o 10 tisíc více než v minulém roce. „Podle toho by se mělo plánovat, my tak plánujeme. Věděli jsme, že letos bude silný ročník a příští rok také a podle toho jsme vytvořili plán. Fascinuje mě, že to vládní či komunální politická reprezentace nezvládla,“ diví se podnikatel ve školství Ondřej Kania.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už jen týden mají děti z devátých tříd a jejich rodiče čas na to, aby se rozhodli, na jaké střední školy podat přihlášky. To by nebylo nic mimořádného, kdyby na základních školách nekončil silný populační ročník. Bude boj o studium s maturitou? Či je to vina, že český školský systém není dostatečně pružný a existuje řešení? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Pozvání do Interview Plus přijal výkonný ředitel společnosti KK edukační, která provozuje síť soukromých škol v několika zemích. Ondřejka. Ně. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste také spoluzakladatelem Pražského humanitního gymnázia. Ptám se proto, protože deváťáků letos bude zhruba 106000. To je o 10000 víc než loni. Jste třeba u vás na gymnáziu připraveni na silný populační ročník?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají