Interview Plus

BBC prochází ve svých sto letech stařeckou krizí. Stále ale je hlasem Británie, míní novinář Lloyd

Interview Plus

BBC prochází ve svých sto letech stařeckou krizí. Stále ale je hlasem Británie, míní novinář Lloyd
BBC, ilustrační

Plus

Před sto lety začala vysílat BBC, která se stala vzorem pro všechna veřejnoprávní média na světě. Je ale stejně prestižní a kvalitní i v dnešní době? „BBC prochází ve svých sto letech jakousi stařeckou krizí. Je stále více kritizována, především ze strany pravice, která ostatně vždy měla pocit, že BBC je příliš liberální a levicová,“ soudí novinář John Lloyd, který je hostujícím editorem listu Financial Times.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Před rovnými 100 lety byla založena BBC. Nejprve rozhlasová a později i televizní společnost se stala vzorem pro seriózní média i daleko za hranicemi Spojeného království. Značka BBC patří stále k nejdůvěryhodnějším v celém mediálním světě. Ale i tato matka všech veřejnoprávních vysílatelů musí řešit zásadní problémy. Nejistá je budoucnost financování a BBC, stejně jako další média musí hledat nové cesty k posluchačům a divákům, protože ty tradiční přestávají být v digitální internetové době zajímavé hlavně pro mladé lidi. Má žurnalistika vůbec nějakou budoucnost? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je britský novinář a odborník na média, hostující editor listu The Financial Times John Lloyd. Panelu jde. Vy nejste jen novinář, ale také zakládající člen Reuters Institutu pro studium žurnalistiky na univerzitě v Oxfordu. Jak byste popsal současný stav médií ve Spojeném království?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají