Interview Plus

Argentinci zažili krach a milují bizár. Proto si zvolili prezidenta, který se radí se svými psy, míní novinářka

Interview Plus

Argentinci zažili krach a milují bizár. Proto si zvolili prezidenta, který se radí se svými psy, míní novinářka
Javier Milei

Plus

Argentinci si v prezidentských volbách zvolili kandidáta, který se vymyká veškerým obvyklým standardům. Excentrický libertarián Javier Milei mimo jiné slíbil, že vyhodí do povětří centrální banku a v kampani vystupoval s motorovou pilou coby symbolem, jak drastické budou jeho škrty. „Stát přirovnává k pedofilovi a občany k dětem připoutaným pouty k plotu a natřené lubrikantem. Je opravdu velmi barvitý,“ doplňuje spisovatelka a novinářka Markéta Pilátová.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Volili byste politika, který slibuje, že zruší vaši národní měnu a nahradí ji dolarem? Politika, který během kampaně vystupuje s motorovou pilou coby symbolem toho, jak drastické budou v jeho podání škrty politika, který tvrdí, že se o strategických otázkách radí se svými psy. Nově zvolený argentinský prezident Javier Solana nepasuje do žádné politologické učebnice. Přesto nebo možná právě proto dokázal oslovit miliony lidí. Může naplnit jejich naděje na ekonomickou obrodu. Tuší někdo, co od takto excentrického politika vlastně očekávat? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je novinářka a spisovatelka Markéta Pilátová, která léta v Argentině žila a latinskou Amerikou se dlouhodobě zabývá. Dobrý den. Dobrý den. Javier Solana jako by se vymykal z dat všem standardům Jana, jaké jsme u takto vysoce postavených politiků zvyklí. Dá se říct, o co mu v politice vlastně jde?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají