Interview Plus

Ani pokus o puč stabilitu ruského systému nezviklal. Neuvěřitelně rychle v něm ale vznikla citelná trhlina, míní rusista Glanc

Interview Plus

Ani pokus o puč stabilitu ruského systému nezviklal. Neuvěřitelně rychle v něm ale vznikla citelná trhlina, míní rusista Glanc
Jevgenij Prigožin opouští Rostov na Donu

Plus

Přibližně 10 dní trvalo ruskému ministru obrany Sergeji Šojguovi, než zveřejnil svoji první reakci na vzpouru Jevgenije Prigožina. Šéf žoldnéřské armády wagnerovců přitom právě Šojgua kritizoval ostrými a často vulgárními výrazy. Podle Šojgua nicméně Prigožinova rebelie neměla žádný vliv na válku na Ukrajině. „Stalo se to součástí propagandistické mašinerie,“ vysvětluje rusista Tomáš Glanc.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přibližně 10 dní trvalo ruskému ministru obrany Sergeji Šojguovi, než zveřejnil svoji první reakci na vzpouru Jevgenije Prigožina. Šéf žoldnéřské armády Vagnerovců přitom právě Šojgu a kritizoval ostrými a často vulgárními výrazy. Podle Šojdrová nicméně Prigožin rebelie neměla žádný vliv na válku na Ukrajině, kterou Kreml nazývá speciální vojenskou operací. Podařilo se prezidentu Vladimiru Putinovi a jeho blízkým zažehnat veškeré ohrožení. A věří Rusové tomu, že jejich prezident má situaci pevně pod kontrolou? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes rusista Tomáš Glanc. Dobrý den. Dobrý den. Je záměrem ruského vedení co nejvíce umenšovat ten význam Prigožin Novy? Akce a nejlépe, aby se na ní úplně zapomnělo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají