Hovory

Ze sukně po babičce vyrobím osobní amulet, říká výtvarnice a designérka Sedláková

Hovory

Ze sukně po babičce vyrobím osobní amulet, říká výtvarnice a designérka Sedláková
Sára Sedláková, výstava Pieces of Home prostor Sláva Celetná 12

Plus

„Vyhazujeme víc oblečení a textilu než naši rodiče a prarodiče,“ upozorňuje výtvarnice a designérka Sára Sedláková. Přitom oblečení se může stát nejen součástí rodinné historie, ale i takzvaných velkých dějin. To když se výtvarnice chopí tak zdánlivě obyčejné věci jako je sukně po babičce nebo košile po dědečkovi. Tehdy z nich může vzniknout dokonce osobní amulet, který připomíná rodinnou historii.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V dnešních hovorech bude řeč o tom, že se oblečení může stát nejen součástí rodinné historie, ale i tzv. velkých dějin. To když se textilní výtvarnice a designérka chopí tak obyčejné věci, jako je sukně po babičce nebo košile po dědečkovi. Může z nich vzniknout dokonce osobní amulet připomínající rodinnou historii. Co o nás prozrazuje oblečení, které nosíme a jak nás jednou v budoucnu může připomínat. Otázky pro textilní výtvarnice a designérka Sáru Sedlákovou. Dobrý poslech přeje Petr Vizina.

  • Dobrý den. A děkuji, že jste přišla. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Já už jsem to zmínil.

  • Kdybych přinesl oděvy po svých rodičích nebo prarodičích. Vy nabízíte, vy jste mi mohla vyrobit.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají