Hovory

V Česku má hodně lidí „papír“, že umí první pomoc. V krizi by to ale nedali, říká lektor zážitkových kurzů Koudela

Hovory

V Česku má hodně lidí „papír“, že umí první pomoc. V krizi by to ale nedali, říká lektor zážitkových kurzů Koudela
první pomoc kurz

Plus

„V první pomoci nejsou nejhorší mýty, jak se vyndává zapadlý jazyk nebo co máte udělat s někým, kdo je v bezvědomí. Nejnebezpečnější jsou ty, jak se má učit první pomoc. A když takový kurz absolvujete, tak jediné, co dostanete, je falešný pocit, že už ji umíte,“ říká lektor a zakladatel PrPom Zážitkové kurzy první pomoci Ondřej Koudela.
Markéta Vozková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jen hluboce intenzivní zážitek zajistí sebedůvěru pro úspěšné jednání v situacích, kdy jde o život. Můj dnešní host, Ondřej Koudela, lektor a zakladatel organizace. Teď se rozhodl před 10 lety vyučovat první pomoc zážitkově. Ať jsou pro vás dnešní Hovory inspirací, přeje od mikrofonu Markéta Vochosková.

  • Ve studiu ČRo Plus je Ondřej Koudela, zakladatel organizace pro pomoc. Vítejte. Dobrý den. My jsme si domlouvali termín našeho natáčení, tak vy jste mi poslal na, sdílel jste mi svůj kalendář, kde jste mi dal na výběr ze dvou termínů v tomto týdnu. Znamená to, že máte úplně nabitý pracovní týden, nebo jak si máme představit ten váš?

  • Profesní čas. Před COVIDem to vypadalo tak, že jsem vlastně celý svůj čas, plný úvazek věnoval prostě jenom proti tomu tomu, že jsem budoval ten svůj byznys, kdy učíme lidi první pomoc, zážitkem. Akorát, že během COVIDu se to celý tak nějak jako úplně zamotalo. A když jsem, když jsem z toho kolotoče vypadl, tak jsem teďka ve stavu, kdy mám vlastně ty projekty, na kterých pracuji, tak mám 2 - je teďka ve fázi, kdy je už hodně samostatný a je tam tým, který je na mě čím dál tím víc nezávislý, protože jsou prostě skvělí a tím pádem já můžu chodit do problémů, pracovat dva dny v týdnu jako šéf a tři dny v týdnu se věnují jiný činnosti. Pomáháme malým firmám, který to potřebují, nastěhovat se do jednoho malého českého softwaru, který jim pomáhá se jako firma uřídit a zorganizovat.

Více z pořadu