Hovory

Uživatel se musí napojit na slunce a chovat se podle toho, jinak si zaslouží blackout, říká tvůrce soběstačného domu

Hovory

Uživatel se musí napojit na slunce a chovat se podle toho, jinak si zaslouží blackout, říká tvůrce soběstačného domu
Pavel Podruh

Plus

„Začal jsem přemýšlet, jak minimalizovat stopu, kterou má moje bydlení a způsob života. Zjistil jsem, že primární věc, kterou můžu omezit, je spotřeba elektrické energie, a tak vznikl nápad postavit si dům, který nepotřebuje elektřinu a uhlí,“ popisuje prvotní impuls pro stavbu soběstačného domu jeho tvůrce Pavel Podruh.
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pavel Podruh je vizionář a inovátor, investor a tvůrce českého se bezpečného domu, který kombinuje moderní design s ekologickými a energeticky úspornými programy. Jeho dům, který postavil vlastními rukami, stojí v krásné šumavské krajině, dostala několik ocenění a inspiruje dalších lidí, kteří přemýšlejí ekologicky. A preferuji udržitelný životní styl, protože je to první takový domů svého druhu v ČR. Má i svůj silný příběh. O něm se budeme rozprodávat s Pavlem v dnešních hovorech od mikrofonu zdraví Tatiana Čabáková.

  • Hovory s inovátory.

  • Pavle, vítejte v hovorech a děkujeme, že jste přišli do Prahy až z Českého Krumlova. Kde žije tě? Dobrý den. Když jsem se začala zajímat o Český soběstačný dům, tak jsem nějak automaticky předpokládala, že 100 architekt, který si plní svoje profesní sen, texty o vás má, ale rychle vyvedli z tohoto omylu profesní sen. To nebolí. Kdy teda začal tento příběh o Česko se bezpečnost domem?

Více z pořadu