Hovory

U nás jsou všichni diváci na stejné vlně, říká vedoucí kina Ponrepo

Hovory

U nás jsou všichni diváci na stejné vlně, říká vedoucí kina Ponrepo
David Havas, vedoucí kina Národního filmového archivu a šéf Pražského audiovizuálního fondu

Plus

Vedoucí kina Národního filmového archivu a šéf Pražského audiovizuálního fondu David Havas řeší dnes a denně dramaturgii malého kina Ponrepo, aby se diváci nenudili. „Hlavně za covidu jsme se báli, jestli se k nám vůbec někdy někdo ještě vrátí. Protože na internetu dnes najdete všechno. Je to boj pro všechna kina, takže jsme přijali ,partyzánskou guerillovou‘ strategii,“ naznačuje.
Lenka Buriánková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vita vás vede kino ponorek, občas si střihne před promítáním i nějaký ten úvod k filmu. Baví ho hudba, točí klipy. Jak sám říká, film výkyv punkových podmínkách. V dospívání jako muzikant okusil žižkovské kluby, a taky studoval FAMU. Uměleckou profesi i koníčky zřejmě před určili jeho rodinné kořeny. Právě David Hamas je hostem hovorů. Dobrý den.

  • Dobrý den. Od mikrofonu vás zdraví Lenka Buriánková.

  • Kino ponorek je kino Národního filmového archivu. To zní docela vznešeně, ale jako udělat natolik atraktivní dramaturgii v takovém kině, aby se divák nenudil, aby vám v sále neusnul.

Více z pořadu