Hovory

S každou výstavou se snažím otevřít jiné téma. Teď jsem ve své tvorbě víc u sebe, říká umělec Brousil

Hovory

S každou výstavou se snažím otevřít jiné téma. Teď jsem ve své tvorbě víc u sebe, říká umělec Brousil
Radek Brousil

Plus

Svět umění už dávno mluví vlastním jazykem na specializovaných platformách pro stejně naladěné publikum. Přesto bychom pokus o dohodu možná ještě neměli vzdávat. Hostem Hovorů je vizuální umělec a fotograf Radek Brousil.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Svět umění už dávno mluví vlastním jazykem na specializovaných platformách pro stejně naladěné publikum. Přesto bychom pokus o dohodu možná ještě neměli vzdávat. Mým hostem je umělec narozený v roce 1980. Počátky jeho tvorby se vyznačují důrazem na estetiku skateboardingu, grafity a nezávislé rockové hudby. Postupem času přidával k estetickým ohledům i ty etické. Zabýval se trvalou udržitelností a sociální spravedlností. Třeba když uvažoval o ekonomii a ekologii řezaných květin, které jsou k mání v květinářstvích. Ve své nejnovější práci jakoby generační estetické cítění s uvažováním o etice nebo ekologii spojil. Jaký obraz světa nabízí současné umění? Posloucháte hovory. Hostem je vizuální umělec a fotograf Radek Brousil. Příjemný poslech přeje Petr Vizina.

  • Vítejte a dobrý den. Dobrý den. Já jsem si dal přípravy samozřejmě, abychom mohli vést hovor na úrovni.

  • Fotograf Pavel Štecha. Váš pedagog, kdysi Pavel muž zemřel, ale on na ni vzpomínáte a říkáte, že když jste mu přinesly svá díla z počátku, tak řekl hezké obrázky, ale vyber si, proč fotíš a co tím chceš říct. Tato otázka s vámi pravděpodobně zůstává. Tak když se vás ptám teď v roce 2023 ty ber si proč a co tím chci říct? Jaká by byla odpověď?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají