Hovory

Režim v československých letcích pro jejich odvahu a nezlomnost viděl nebezpečí. Hrdinskost se v nich mísila s něčím velmi lidským, míní režisér Bojar

Hovory

Režim v československých letcích pro jejich odvahu a nezlomnost viděl nebezpečí. Hrdinskost se v nich mísila s něčím velmi lidským, míní režisér Bojar
V RAF létala řada Čechoslováků

Plus

Hostem Hovorů je Tomáš Bojar, režisér a scenárista. Jeho nejnovější film, celovečerní dokument Good Old Czechs, v těchto dnech právě přichází do kin. Film líčí specifickou formou osudy pilotů RAF Františka Fajtla a Filipa Jánského a nabízí dosud neviděné archivní záběry.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V těchto dnech přichází do kin nový film oceňovaného tvůrce Tomáše Bojara nám Čechům zase po čase připomene, že máme v historii momenty náležející jednoznačně do kategorie hrdost. Jedná se o nestandardní dokument o československých letcích ve službách britského vojenského letectva Royal Air Force za druhé světové války. V čem je tento snímek zvláštní a jedinečný? Na jaký zážitek před filmovým plátnem se máme připravit? Jakém duchu se film nese? Proč vlastně se Tomáš Bojar rozhodl tomuto tématu věnovat a jaké sdělení veřejnosti do svého díla zakódován? Zeptáme se právě teď v hovorech. Od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Může tedy Tomáš Bojar režisér, dramaturg, scénárista, producent, také publicista. Muž, který vystudoval politologii a mezinárodní vztahy, politickou filozofii a také právo na fakultách Univerzity Karlovy. Vítejte, děkuji za váš čas.

  • Dobrý den. Dobrý den. Moc děkuji za pozvání. Já bych se.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají