Hovory

Potácím se mezi euforií, melancholií až depresí, prozrazuje divadelní režisérka Burešová

Hovory

Potácím se mezi euforií, melancholií až depresí, prozrazuje divadelní režisérka Burešová
Hana Burešová

Plus

„Divadlo je o pátrání po tom, kdo jsme. Mám v sobě různé polohy, potácím se mezi euforií, melancholií až depresí a myslím, že tak je to i ve světě a v životě. U mě se to tedy tak střídá i na divadle a snažím se to ukazovat i divákům,“ říká Hana Burešová, divadelní režisérka a umělecká vedoucí Divadla v Dlouhé.
Ondřej Konrád

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Od mikrofonu stanice plus ČRo zdraví Ondřej Konrád. Začínají Hovory. A mým dnešním hostem je divadelní režisérka, nositelka celé řady nejprestižnějších cen kritiky nejen z inscenace divadla, v němž působí už víc než čtvrt století. To znamená divadlo v Dlouhé v Praze, na Starém Městě, ale i ve inscenace mimopražské. Hana Burešová. Dobrý den. Dobrý den.

  • Hovořit.

  • Když se řekne divadelní režisér, tak to je taková zvláštní věc, protože ne vždycky všichni a k tomu k té profesi mě žili odjakživa. Dokonce jedni z těch nejznámějších, aspoň třeba poválečných, vlastně byly původně herci, jako například Otomar Krejča, Miroslav Macháček nebo Jan Kačer. Ty jsi se rozhodla být režisérkou rovnou?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají