Hovory

Na swap donesete přebytky ze skříní a zas si vezmete to, co se vám líbí, popisuje organizátorka z neziskovky Holubová

Hovory

Na swap donesete přebytky ze skříní a zas si vezmete to, co se vám líbí, popisuje organizátorka z neziskovky Holubová
Kristýna Holubová, spoluzakladatelka neziskové organizace Swap Prague

Plus

„Už někdy v pubertě jsem terorizovala rodiče k třídění plastů a odpadků. A to byla ještě 90. léta a nebyl to takový trend. Sdílení textilu je novinkou, ke které jsem se dostala nějakým přirozeným způsobem. Nešlo o nějaký šokový moment,“ popisuje Kristýna Holubová, spoluzakladatelka neziskové organizace Swap Prague.
Markéta Vozková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vyhlašujeme konec haldám oblečení ve skříních, nepořádku i přeplněným domácnostem. Naše cesta je lemována méně věcmi, větší péčí a vědomou pozorností při nakupování. Jdete s námi? Ptá se Kristýna Holubová, spoluzakladatelka neziskové organizace svou Prague, která pořádá akce založené na přímé výměně oblečení, věcí do domácnosti, hraček nebo knih. Interaktivní sloupy jsou realizací cirkulární ekonomiky v praxi. Jaký je o ně zájem? Může přímá výměna věcí mezi lidmi nebo sdílení zkušeností a vzdělávání ovlivnit životní styl? Roste trend udržitelnosti a je dobrovolná skromnost pomyslným bodem pro lidstvo ve hře oknem a od mikrofonu ČRo Plus zdraví Markéta Vochosková.

  • Ve studiu vítám Kristýnu Holubovou, spoluzakladatelku organizace svob Prague. Dobrý den. Dobrý den. Vy máte dnes na sobě černé oblečení, košili s květinami. Máte na sobě něco z výměny?

  • Mám na sobě něco z výměny. Jsou to určitě kalhoty, košile zrovna z druhý ruky s on-line z on-line obchodu. A mám na sobě ještě kašmírový sako, který je, který je takový důkaz toho, co se dá na těch našich výměna, kterých si budeme povídat, najít. A je to kousek, ze kterého já už jsem smutná a teď že se s ním za pár let budu loučit. A to nebyl u žádného jiného kousku oblečení.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají