Hovory

Hejtři napadají ty, co jsou „jiní“. Vozíčkáře nebo Ukrajince, říká Knězů z občanského sdružení

Hovory

Hejtři napadají ty, co jsou „jiní“. Vozíčkáře nebo Ukrajince, říká Knězů z občanského sdružení
Jakub Knězů, zakladatel občanského sdružení Etincelle

Plus

„V našich kavárnách nebo pekařstvích obsloužíme týdně nějakých 10 tisíc zákazníků. Podle recenzí naprostá většina z nich vůbec neřeší, jestli je obsloužil někdo handicapem, nebo ne. Občas se ale objeví někdo, kdo to ,hejtuje‘, napadá, kdo tomu nerozumí. A nejde jen o zdravotní postižení,“ říká zakladatel občanského sdružení Etincelle Jakub Knězů.
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česku žiji 1000 lidí s lehkým mentálním hendikepem, který chci žít normální, samostatný a důstojný život. A to znamená okrem jiného mať práci a za Rabat si na sebe. To si uvědomuje. A Jakub Knězů, který před 15 minutami založil neziskovou organizaci ETA, musel dnes zaměstnává v kavárnách, pekárnách v Arménii, v upravovat se i firma tak Mert ve 100 lidí. Jakub Knězů je dnes mým hostem v hovorech. Od mikrofonu zdraví Tatiana Čabáková.

  • Vy teď je v hovorech.

  • Už za pozvání. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají