Hovory

Dirigent musí mít perfektní sluch. Taktovka je naše prodloužená ruka, říká Klecker

Hovory

Dirigent musí mít perfektní sluch. Taktovka je naše prodloužená ruka, říká Klecker
Dirigent Jakub Klecker

Plus

Dobrý dirigent se musí oddat dílu a nevymýšlet věci, které nejsou v notách, říká Jakub Klecker, který patří mezi naše přední dirigenty. Mimo jiné spolupracuje i se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý dirigent se musí oddat dílu a ne vymýšlet věci, které nejsou v notách. To říká náš dnešní host Jakub Klecker. Dobrý den. Krásný dobrý den. Je to těžké plně se odevzdat a jak říkáte, ne vymýšlet věci, které v notách nejsou. Tak určitě je to ta osobní příprava, protože bez ní by to nešlo. Jakmile se postavíte před orchestr, před sbor, před aparát nepřipraven a nemáte ponětí o té partituře, o tom díle, tak nemáte šanci už.

  • Teď i navzdory tomu, že jste znám vášnivým přístupem k dirigování. Pak, dalo by se to tak říct? Samozřejmě záleží na rapper.

  • Tvaru. Někdy je to vášnivější, někdy je to více melancholičtější, usedlejší. Opravdu záleží na autorovi. Vy jste se takto vyjádřil někdy před pěti lety ve vizitce na stanici Vltava a za tu dobu se odehrála spousta věcí. A i o tom si budeme povídat. Hostem hovoru je dirigent Janáčkovy opery Národního divadla Brno Jakub Klecker. Příjemný poslech vám přeje Vladimír Kroc.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají