Hovory

Dělat suchý pastel není nic jednoduchého, popisuje výtvarnice

Hovory

Dělat suchý pastel není nic jednoduchého, popisuje výtvarnice
Naďa Voldánová, výtvarnice

Plus

„Suchý pastel mi ze začátku připadal nejjednodušší. To, když jsem přemýšlela o tom, že bych mohla něco podobného dělat,“ vzpomíná výtvarnice Naďa Voldánová, která aktuálně vystavuje v Galerii Vinohradská 12 v historické budově Českého rozhlasu v Praze.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tady teď spadla návštěvní kniha, kterou jsem měl připravenou, protože si povídáme přímo v dějišti výstavy. Kam se dostanu? Já se s ní za chviličku ocituji. S Nagyovou danou si dnes budeme povídat nejenom o jejích obrazech. Příjemný poslech vám přeje Vladimír Kroc.

  • Až do konce října se můžete na pastely nati Voldánové přijít podívat sem do galerie, Vinohradská 12, budově ČRo, kde náš rozhovor natáčíme. V čem tedy spočívá technika suchého pastelu?

  • Tak mě ten suchý pastel připadá začátku, když jsem přemýšlela o tom, že bych mohla je něco takového dělat, ní připojila nejjednodušší. Není moc sympatický ten štětec a oleje nebo akvarely, tak je na to nemám místo tam, kde to dělám, a ten plast a mně přišel hrozně jednoduchý. Ale ale v podstatě to úplně tak jednoduchý není, protože je to docela namáhavý. Není to jenom tak držet pastel v ruce, ale používáte i svoje ruce, což hlavně na velkých formátech je docela docela makačka, no.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají